Rozevírací menu
Menu
Klíč ke vzdělání
Tripartity rezervace
Bakaláři ZŠHT
Etwinning - WEB
Ptačí krmítko on-line
Kdo je on-line
Hosté on-line: 11

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 11
Nejnovější člen: kusta
EVROPSKÁ CENA LABEL V HROCHOVĚ TÝNCI

Základní škola v Hrochově Týnci má důvod k oslavám. Celoroční projekt mezinárodního čtyřjazyčného časopisu pod názvem „Not only neighbours, but also friends“, vedený paní učitelkou Miroslavou Filipi a Janou Žemličkovou, získal prestižní ocenění- Evropskou jazykovou cenu Label.

 

Foto: Mgr. Filipi Miroslava

 

Nezávislá komise ministerstva školství hodnotila celkem 36 projektů, z nichž do užšího kola nominovala 8 a poté celkem 6 z nich získalo toto prestižní ocenění. „Hrochovotýnecký“ projekt již obdržel 2. místo v krajském kole celostátní soutěže školních časopisů a také mimořádnou cenu za mezinárodní spolupráci. Časopis tvořili žáci 7. a 9. třídy, ale využívaly jej děti z celého druhého stupně, ačkoliv s kulturou Polska a Slovenska se v rámci projektového dne seznámili žáci celé školy. Do časopisu přispívaly dvě partnerské školy-slovenská v Bošanech a polská v Lodži. Některé články byly v češtině, další ve slovenštině nebo polštině a také ve společné angličtině. Ocenění je spjato s finanční odměnou 200 tisíc Kč určenou na rozvoj výuky jazyků na dané škole. Učitelé v Hrochově Týnci by rádi s dětmi tyto peníze použili mimo jiné na výjezd dětí do Krakova a Wroclavi, což by bylo logickým vyústěním celého projektu a také odměnou a motivací pro aktivní děti. Škola rovněž získala právo užívat logo „Evropská jazyková cena Label“ v souvislosti s projektem.

 

Ocenění si obě vyučující převzaly osobně 23.9. v Praze na konferenci „Kreativně k jazykové výuce“ (více zde). Časopis a projekt je možno vidět na těchto odkazech: zde a tady.

 

Více fotografií najdete zde, nebo myší klikněte na fotoaparát.

 

Mgr. Macháčková Jiřina, ředitelka školy, Mgr. Filipi Miroslava a Žemličková Jana


 

 

 

Prohlídka školy
Prohlídka ZŠ - video
Děti provází městem
Welcome to school
Projekt IROP
Veřejná anketa
Jak se ti zamlouvá domácí výuka?

Líbí se mi

Nelíbí se mi

Klíč ke vzdělání
Dnes má svátek
Cena Label 2011 a v 2014
Unicef